KONST / Litografier / Färglitografi 11535274
*
nr 1153 5274
Pierre Dmitrienko
(1925-1974), Frankrike
Färglitografi, 1972, signerad och numrerad 97/300, motivet: 69x50 cm
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 18:40:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 17:06:50
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pierre Dmitrienko
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Läs mer om Pierre Dmitrienko
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre dmitrienko
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Pierre Dmitrienko
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Läs mer om Pierre Dmitrienko
nr 1153 5274
Pierre Dmitrienko
(1925-1974), Frankrike
Färglitografi, 1972, signerad och numrerad 97/300, motivet: 69x50 cm
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/12 17:06:50 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pierre Dmitrienko
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.Läs mer om Pierre Dmitrienko
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre dmitrienko
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



